Obilježavanje Dana državnosti Bosne i Hercegovine u našoj školi

Učenici i profesori Srednje škole Pere Zečevića Odžak su obilježili Dan državnosti Bosne i Hercegovine u našoj školi, najvažniji dan u povijesti naše države.. U predvorju škole pripremljen je program: plakati o važnim osobama u povijesti Bosne i Hercegovine, svi važni događaji koji su se dogodili od samoga nastanka Bosne i prigodna prezentacija, na kojoj su se, između ostaloga, našle i najljepše pjesme o Bosni i Hercegovini te najljepša mjesta koja bi  svakako trebalo posjetiti.

Dana 25. 11. 1943. godine održano je prvo zasjedanje ZAVNOBIH-a u Mrkonjić Gradu. Na pomenutom zasjedanju donesena je odluka o obnovi državnosti BiH, potvrđene su njene povijesne granice, koje su datirale još iz vremena srednjovjekovne Bosne te je Bosna i Hercegovina definirana kao jedna od šest ravnopravnih republika u tadašnjoj Jugoslaviji.

Ovim programom poslali smo poruku o važnosti ovog datuma i njegovog značaja za budućnost naše države.

Ravnateljica škole je svim učenicima, zaposlenicima i građanima čestitala Dan državnosti Bosne i Hercegovine.